OLIMPIA Biała Podlaska – SPR Piekuty Stare  41:32  (21:13).

Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Jaszczuk (3), Fic, Cielecki (5), Polok (10), Michalczuk (1), G. Olichwiruk (7), Szyszko (6), Tarasiuk (5), Grochowski (2), Winnicki, Kobyliński (2).

SPR: A. Niemyjski – Woroszył, Budniak, Kamil Pruszyński (1), Piekutowski (9), Karol Pruszyński (7), R. Kostro (1), Jadczak (3), A. Kostro (4), Krassowski (7).

Sędziowie: P. Podsiadło i A. Świostek (obaj z Radomia).

Kary: Olimpia – 18 min., SPR – 8 min.

Juniorzy bialskiej Olimpii są bardzo bliscy dużego sukcesu, jakim byłoby zajęcie drugiego miejsca w grupie niemistrzowskiej drugiej ligi. Po sobotniej wygranej nad SPR Piekuty Stare wyprzedzili Warszawiankę, meczem z którą w najbliższą niedzielę zamkną we własnej hali sezon. Wesprzyjmy ich o godz. 13.30 gorącym dopingiem.

Ekip a z podbiałostockiej miejscowości przybyła w zaledwie dziesięcioosobowym składzie i nie nawiązała z bialczanami wyrównanej walki. Trzy gole Jakuba Poloka oraz po jednym Jakuba Grochowskiego i Jakuba Jaszczuka zapowiadały demolkę rywali, ale niedługo później było już tylko 5:4. Z czasem częściej zaczęli jednak trafiać gospodarze i do przerwy wypracowali sobie ośmiobramkową przewagę.

W drugiej połowie w ich grze pojawiło się rozluźnienie, co ułatwiło gościom przedostawanie się pod bramkę Olimpii. Różnica zaczęła więc topnieć (25:20 w 39. minucie i 27:23 w 42.). Ale dopiero wynik 31:28, jaki pojawił się na tablicy w 51. minucie, zmobilizował podopiecznych Marcina Stefańca do większej koncentracji. Natychmiast przełożyło się to na jakość poczynań i ilość zdobywanych przez naszych szczypiornistów goli. Dzięki temu zwyciężyli 41:32.