Oleński odchodzi ze szpitala?

Oleński odchodzi ze szpitala?

Podobno Dariusz Oleński odchodzi ze stanowiska dyrektora szpitala z przyczyn osobistych

BIAŁA PODLASKA Ogromną tajemnicą owiany jest temat rezygnacji Dariusza Oleńskiego z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Na naradzie pracowników miał on poinformować o swoim odejściu z przyczyn osobistych.

Od jednego z bliskich współpracowników szpitala dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym tygodniu odbyła się narada z pracownikami. – Dyrektor Dariusz Oleński poinformował, że będzie dyrektorem do 30 września. Nie jest to więc tajemnicą, bo zostało podane nam pracownikom. Dyrektor podkreślił, że jest to jego osobista decyzja, lecz pewnie wpłynęło na to wiele czynników – zdradza nasz rozmówca. Dariusz Oleński wskazał na wspomnianym spotkaniu, że jego obowiązki pełnić ma obecny wicedyrektor Adam Chodziński (były wiceprezydent miasta, obecnie radny PiS, wcześniej kanclerz PSW).

Rzecznik szpitala Magdalena Us, na ten moment nie komentuje sprawy. Nie udało nam się także skontaktować z dyrektorem Oleńskim, ani z wicedyrektorem Chodzińskim.

Informacja o odejściu Dariusza Oleńskiego zaniepokoiła pracowników. – To fatalna informacja. Wiele się od niego uczyliśmy – mówi bliski współpracownik, prosząc o anonimowość. – Jeśli to prawda, to jest to ogromna strata nie tylko dla szpitala, ale dla miasta, powiatu bialskiego i powiatów ościennych. Za kadencji dyrektora Oleńskiego bialski szpital stał się placówką na miarę XXI wieku, uznawany jest za perełkę – dodaje z kolei Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologii.

Szpital pod rządami dyrektora Oleńskiego rzeczywiście mocno się zmienił. Gruntowny remont, nowe pracownie oraz obiekty - to dowody świetnego zarządzania placówką.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 22 od 28 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy