Okolice Krzny będą tętnić życiem

Okolice Krzny będą tętnić życiem

Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu w magistracie

BIAŁA PODLASKA Urząd Miasta podpisał w ubiegłym tygodniu umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych na zagospodarowanie Doliny Krzny. Do końca lipca powstanie ścieżka rowerowa i miejsce do rekreacji.

Miasto przeznaczy na ten cel 4,9 mln zł. Inwestycja jest częścią większego projektu, realizowanego wspólnie z gminą Biała Podlaska, pod nazwą "Wykorzystanie walorów przyrodniczych rzeki Krzny do celów turystycznych i edukacyjnych", na który pozyskano fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. – W ramach projektu powstanie ścieżka w Dolinie Krzny o docelowej długości 11,5 km, okalająca obszar miasta i gminy. Rozpoczynać się będzie w Porosiukach, a kończyć w Białce. Całość zadania to 15 mln zł, a dofinansowanie wynosi 12 mln zł – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk.

W ramach tego zadania bialska firma wybuduje drogę pieszo-rowerową przy ul. Zamkowej, od zjazdu do Bialskich Wodociągów i Kanalizacji do mostu (210,5 m), w parku edukacyjnym (160 m), pomiędzy aleją Tysiąclecia a istniejącą kładką w ciągu ul. Mickiewicza oraz od kładki do al. Jana Pawła II, wzdłuż lewego a później prawego brzegu Krzny (łącznie 586,5 m).

Planowana jest także budowa parku edukacyjnego po wschodniej stronie ulicy Zamkowej, na lewym brzegu Krzny.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasianin od 18 grudnia.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: