Oj, działo się na finale w Białej Podlaskiej!

Oj, działo się na finale w Białej Podlaskiej!
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Wietrzna pogoda nie była w stanie zepsuć humorów wolontariuszy oraz zaangażowania sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który kolejny już raz stacjonował w gościnnych progach Urzędu Miasta. W niedzielę konto bialskiej zbiórki zamknęło się kwotą 156 tys. zł!

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 30 stycznia. Nie brakowało atrakcji dla mieszkańców, a wolontariusze kwestowali od godzin porannych aż do wieczora. Jednak zabawa zabawą, a liczy się cel zbiórki. – Przez te wszystkie lata orkiestra grała dla noworodków, dzieci oraz osób starszych. Mamy wiele namacalnych dowodów zbiórek, a to wszystko dzięki hojności naszych mieszkańców. W tym roku gramy na rzecz wsparcia leczenia chorób narządu wzroku, zbieramy na okulistykę – mówił szef sztabu, neonatolog Riad Haidar.

Na zaproszenie do wspólnego grania odpowiedziało około 400 wolontariuszy. – Miało być ich jeszcze więcej, ale niektórzy z powodu kwarantanny lub choroby musieli zrezygnować. Wszyscy jednak, którzy są z nami, są otwarci, uśmiechnięci i gotowi do pomocy. Choć pogoda na zewnątrz nie jest sprzyjająca, to w sztabie jest naprawdę gorąco i radośnie. Cieszymy się, że możemy grać kolejny raz i tym samym pomagać – powiedziała nam podczas finału Marta Bąkowska z bialskiego sztabu WOŚP.

Więcej w wydaniu papierowym z 1 lutego i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy