Ogrodniczy piknik z atrakcjami już w sobotę

Ogrodniczy piknik z atrakcjami już w sobotę

Jedną z atrakcji Rodzinnego Pikniku Ogrodniczego będzie możliwość sadzenia przez dzieci kwiatów w doniczkach, a później zabrania ich do domu w prezencie dla bliskiej osoby

BIAŁA PODLASKA Przed nami czwarty Rodzinny Piknik Ogrodniczy, organizowany w Zielonej Galerii przy alei Solidarności 2 w Białej Podlaskiej. W najbliższą sobotę 8 czerwca czekać tam będzie moc atrakcji, w tym lot balonem na uwięzi, oraz dziesiątki nagród i upominków.

Czwarte urodziny Zielonej Galerii oznaczają czwartą edycję Rodzinnego Pikniku Ogrodniczego. Impreza rozkręca się z roku na rok, bo w tym atrakcji będzie jeszcze więcej niż w poprzednich latach.

– Znów przygotowaliśmy lot balonem, oby tylko wiatr nie był zbyt silny. Mamy mnóstwo nagród od naszych partnerów i sponsorów, dla dzieci i dla dorosłych. Między innymi donice, nawozy, agrowłókniny, narzędzia Cellfast, polewaczki. Praktycznie każdy, kto przyjedzie, dostanie od nas jakiś upominek – zapowiada Krzysztof Woroszyło, współwłaściciel Zielonej Galerii, znanej z bogatego asortymentu roślin, sprzętu ogrodniczego i nawozów do uprawy roślin doniczkowych oraz ogrodowych.

Za oprawę muzyczną, gry i zabawy dla dzieci odpowiadać będzie DJ Wojtek. Poza tym w czasie, gdy rodzice będą buszować wśród roślin lub narzędzi, dzieci będą mogły skorzystać z malowania twarzy, waty cukrowej, balonów pompowanych helem, dużej zjeżdżalni oraz dziecięcego grilla. Co więcej, właściciele zaplanowali dla dzieci warsztaty ogrodnicze. Każdy chętny będzie mógł posadzić kwiatek w doniczce, podpisać go, komu chce dać – mamie, tacie czy dziadkom – a potem zabrać ze sobą do domu. Chodzi o zaszczepianie u dzieci miłości do przyrody i do ogrodnictwa.

Zaplanowano jazdy próbne mercedesem, trzema lub czterema modelami tej marki. Trzeba tylko pamiętać o zabraniu prawa jazdy. Będzie pokaz tańca dzieci ze Szkoły Tańca Zameczek. Poza tym pokaz grillowania – i bezpłatnej konsumpcji – na grillach gazowych marki Broil King, i to nie tylko takich klasycznych produktów jak kiełbaska i karkówka, ale też... pizza, ananas, banan czy cały kurczak na puszce piwa.

Ponadto udzielanych będzie mnóstwo porad i konsultacji. Panie z firmy Royal Canin, produkującej karmy i przekąski dla zwierząt, doradzą na temat żywienia zwierząt. Architekt krajobrazu podpowie, jak zaprojektować przydomowy ogród i rozplanować zieleń. Przedstawiciele innych firm udzielą wskazówek, jak zwalczać określone choroby lub szkodniki, jak pielęgnować trawnik, jak walczyć z chwastami, jak nawozić albo jak reanimować jakąś roślinę. A ktoś od systemów nawodnień podpowie, jak samemu zrobić za rozsądne pieniądze nawodnienie automatyczne roślin na działce.

– Mamy największy w mieście i okolicy wybór roślin ozdobnych. Z nowości wprowadziliśmy niedawno do oferty drewno ogrodowe dla działkowiczów, czyli palisady, płotki, zadaszenie – samo drewno, jak i różne elementy mocujące. Nowością są też kompletne systemy automatycznego nawadniania. Mamy duży wybór pergol i parasoli przeciwsłonecznych, a także jeszcze większy niż dotąd wybór grillów gazowych Broil King – zachęca do wizyty Krzysztof Woroszyło. – Oczywiście mamy nawozy, środki ochrony roślin, podstawowe narzędzia ręczne i mechaniczne, bardzo duży wybór roślin domowych, doniczki, od plastikowych po ceramiczne, a nawet nowość w Polsce: doniczki ceramiczne, zewnętrzne, całkowicie mrozoodporne. Specjalna technologia produkcji sprawia, że są naprawdę mrozoodporne, a nie tylko z nazwy. Poza tym mamy mnóstwo ogrodowych elementów dekoracyjnych: wiatraki, huśtawki, pergole metalowe, ławki, tak żeby na koniec dnia na działce można było usiąść i miło spędzić czas przy kawie czy lampce wina.

Jacek Korwin

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: