Ogólnopolski sukces tancerzy z BCK

Ogólnopolski sukces tancerzy z BCK

Młodzi tancerze z BCK mają wielką szansę zyskać nieoficjalny tytuł ambasadora kulturalnego miasta. W marcu odnieśli sukces na ogólnopolskich konfrontacjach w Myszyńcu, a już szykują się do kolejnych turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. A wszystko za sprawą niezwykle pomysłowej i ambitnej instruktor Karoliny Brodzik-Zaremby.

Zespół Dance Academy Studio istnieje od września 2009 r. Jest akademią tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży. Taniec uskrzydla młodych ludzi. Oprócz rywalizacji sportowej, jaką wyzwala uczestnictwo w turniejach, jest też dobrym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Członkowie Dance Academy Studio, którzy 23 marca wystawili w BCK gorąco przyjęte widowisko „Wiosna ach to ty”, mają na koncie blisko 300 tytułów wytańczonych na festiwalach i przeglądach. Ostatni spektakularny sukces zapewnił im udział w ogólnopolskich konfrontacjach Kurpie Dance Cup, przygotowanych 17 marca przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Rozwoju przez Taniec „Progres”. W konkursie startowało prawie 1000 tancerzy z ponad 25 miast Polski, w tym z Białej Podlaskiej.

– Do Myszyńca pojechaliśmy 50-osobową ekipą. Byliśmy solidnie przygotowani, ale nie spodziewałam się, że pójdzie nam aż tak dobrze. Moi podopieczni startujący w stylach: hip hop, jazz dance, modern i show dance dziewięciokrotnie stawali na podium, zdobywając puchary i 94 medale. To cieszy i mobilizuje do dalszej pracy – mówi Brodzik-Zaremba.

W kwietniu zamierzają startować ponownie w ogólnopolskim turnieju tańca współczesnego, a później w dwóch imprezach o randzie międzynarodowej: w Wasilkowie i Suchedniowie. Oby okazały się równie udane. Członkowie grupy starannie szlifują formę i, jak podkreślają przy każdej okazji, robią to dla przyjemności. Taniec stał się ich życiową przygodą.

Więcej w 5 numerze (wydanie od 10 kwietnia) tygodnika Podlasiak.

Podczas turnieju w Myszyńcu podopieczni akademii dziewięciokrotnie stawali na podium, zdobywając puchary i 94 medale


W Dance Academy Studio tańczą dzieci i młodzież od 4 do 20 lat

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy