Odsłonięto tablicę ku czci trenera Kazimierza Górskiego

Odsłonięto tablicę ku czci trenera Kazimierza Górskiego
fot. Roman Laszuk

BIAŁA PODLASKA W środę 3 marca na obiekcie AWF, w którym mieści się Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, odsłonięto tablicę ku czci Kazimierza Górskiego. Dzień wcześniej minęło 100 lat od dnia urodzin „Trenera Tysiąclecia”.

Uroczystość miała związek z decyzją zarządu PZPN, na mocy której 15 lutego nadano imię Kazimierza Górskiego umiejscowionej w Białej Podlaskiej Szkole Trenerów PZPN. – Chcemy w ten sposób upamiętnić „Trenera Tysiąclecia”. 2 marca będziemy obchodzili setną rocznicą Jego urodzin. Mamy również kilka innych pomysłów, zgodnych z duchem i charakterem pana Kazimierza, którymi będziemy chcieli uczcić pamięć najwybitniejszego polskiego trenera w historii – powiedział wówczas Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Pod wodzą Kazimierza Górskiego piłkarska reprezentacja Polski znalazła się w elicie światowego futbolu. W 1972 roku wywalczyła złoty medal olimpijski, dwa lata później była trzecia w mistrzostwach świata w RFN a w 1976 r. w Montrealu została wicemistrzem olimpijskim, co uznano wtedy za… porażkę. – Pan Kazimierz był nie tylko wspaniałym trenerem, on był także wielkim człowiekiem – powiedział w środę „Podlasianinowi” Lesław Ćmikiewicz, zawodnik słynnej na cały świat drużyny, który razem z wiceprezesem PZPN Markiem Koźmińskim przeciął wstęgę.

Uroczystość, z której obszerna relacja znajdzie się w najbliższym wydaniu „Podlasianina”, poprowadził senator Andrzej Person a uczestniczyli w niej m.in. prezes LZPN Zbigniew Bartnik i Stefan Majewski. Bialską filię AWF reprezentował dziekan Hubert Makaruk.

 

Więcej zdjęć:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: