Odpowiedzą za kradzieże na terenie byłego lotniska

Odpowiedzą za kradzieże na terenie byłego lotniska

POWIAT BIALSKI Za szereg kradzieży odpowiedzą dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego. Mężczyźni podejrzani są o kradzież elementów ogrodzenia i konstrukcji metalowych z terenu byłego lotniska w Białej Podlaskiej.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19 i 20 lat. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły m.in. pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 13 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia br. Skradzione mienie sprzedawane było na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. W miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci znaleźli także elektronarzędzia, które jak się okazało skradzione zostały w jednym z bialskich sklepów. – Policjanci zabezpieczyli m.in. wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową a także piłę akumulatorową. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł – dodaje rzecznik.

We wtorek 21 kwietnia mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za szereg kradzieży na terenie byłego lotniska jak też kradzież elektronarzędzi. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek prosto „policyjnego aresztu” trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: