Odpowie za kradzież rowerów

Odpowie za kradzież rowerów

BIAŁA PODLASKA Bialscy policjanci ustalili złodzieja roweru wartego około 2 tys. zł. Zarzuty usłyszał 28-letni mieszkaniec miasta. Jego łupem padła również damka.

Pod koniec czerwca bialczanin zgłosił kradzież drogiego roweru górskiego. Do przestępstwa doszło pod jednym z bialskich centrów handlowych. Mężczyzna zostawił rower w stojaku. Wprawdzie nie przypiął go, ale cały czas miał w zasięgu wzroku. A przynajmniej tak mu się zdawało. Wystarczyła bowiem chwila nieuwagi, by doszło do kradzieży.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu bialskiej Komendy Miejskiej. – W trakcie czynności ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. To 28-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wyszło też na jaw, że to niejedyny czyn na jego koncie. Funkcjonariusze zabezpieczyli damkę, która skradziona została w mieście kilka dni wcześniej. I ustalili właściciela, bowiem ta kradzież nie została zgłoszona stróżom prawa – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP.

28-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

(k)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: