Od jutra produkty spożywcze wrócą na bazar

Od jutra produkty spożywcze wrócą na bazar

BIAŁA PODLASKA Prezydent miasta Michał Litwiniuk, podjął decyzję, że od 4 kwietnia wznowiona zostanie działalność targowisk. - Sprzedaż na świeżym powietrzu jest mimo wszystko mniej ryzykowna niż w sklepach wielkopowierzchniowych. Mam również na uwadze zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych, a także sezon ogrodniczy - podkreśla Litwiniuk.


Targowisko miejskie "Mój rynek" to teren ogrodzony, na którym będziemy mieli możliwość skutecznego wdrożenia zasad bezpieczeństwa.
Handel będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi Rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego. Targowisko przy ul. Janowskiej „Babski Rynek” pozostaje natomiast zamknięte ze względu na brak możliwości ograniczenia liczby kupujących, którzy mogą korzystać z miejsc handlowych.

Podejmując taką decyzję władze miasta oraz spółki miejskiej ZGL administrującej targowiskami kierowali się tym, by producenci i sprzedawcy produktów rolnych i spożywczych mieli możliwość zmniejszenia strat, które w obecnej sytuacji bardzo w nich uderzają. Dzięki wznowieniu działalności targowiska możliwe będzie zrobienie świątecznych zakupów.

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: