Obok bloków przedsiębiorca wybudował parking

Obok bloków przedsiębiorca wybudował parking
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Osiedle Podmiejska rozrasta się, nowe bloki pną się w górę, a wraz z tym polepsza się infrastruktura drogowa. Tej zimy mieszkańcy bloków przy Armii Krajowej 19 i 21 otrzymali parking, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo i komfort.

Budynki wielorodzinne wybudowała w tym miejscu firma budowlana Stanisława Romaniuka. Po raz kolejny jej właściciel zadbał także o potrzeby mieszkańców swoich bloków. Dlatego już w 2018 r. wystosował do prezydenta miasta pismo, zgłaszając chęć wykonania parkingu przy wspomnianych budynkach przy ul. Armii Krajowej. Przedsiębiorca na własny koszt wykonał projekt drogi i parkingu, a podczas rozmów z władzami miasta ustalono, że inwestycja wzdłuż tej ulicy zostanie podzielona na pięć etapów.

Pierwsze etapy zostały wykonane w wakacje przez bialskie firmy Budomex oraz PRD, zaś trzeci, a więc parking przy blokach zlokalizowanych przy ul. Armii Krajowej 19 i 21, wykonał Zakład Remontowo-Budowlany Stanisława Romaniuka. Odbiór nastąpił na początku grudnia.

Właściciel firmy przyznaje, że wykonanie inwestycji wartej ponad 300 tys. zł było dla niego ważne pod kątem lokatorów. – Nie robiłem tego dla siebie. Chciałem, aby mieszkańcy mieli gdzie parkować. Realizując budowę zawsze staram się dbać o możliwość dojazdu i parkingi. W tym wypadku zaowocowała nasza bardzo dobra współpraca z prezydentem Michałem Litwiniukiem, któremu dziękuję za dostrzeganie potrzeb mieszkańców i okazywaną nam pomoc – mówi bialski przedsiębiorca.

 

Więcej w papierowym wydaniu z 2 lutego i na http://www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: