Obchody jubileuszu AWF przełożone na wrzesień

Obchody jubileuszu AWF przełożone na wrzesień

 

BIAŁA PODLASKA Z powodu pandemii wiele wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych. Jednym z nich są obchody jubileuszu 50-lecia bialskiej filii AWF i planowany z tej okazji zjazd absolwentów. Na spotkanie po latach czeka wielu absolwentów, więc informujemy, kiedy i jak przebiegnie to wydarzenie.

– Mieliśmy w planach zorganizowanie w roku jubileuszowym wielu imprez. W tym celu został powołany komitet organizacyjny przedsięwzięcia, który miał działać w obszarze: sportu, upowszechniania nauki, promocji jubileuszu i zjazdu absolwentów, wydarzeń kulturalnych czy wydarzeń kulturalno-sportowych studentów – mówi Anna Bodasińska, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej.

Gala inaugurująca obchody jubileuszu uczelni została zorganizowana 25 listopada 2019 r. Tego dnia uhonorowano uroczystą akademią wieloletniego rektora Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie prof. Henryka Sozańskiego, honorowego obywatela miasta, który obchodził jubileusz 80. urodzin i 60-lecie pracy naukowej.

Kolejne wydarzenia mogły się odbywać już tylko w ograniczonej formule. – 31 sierpnia 2020 roku zorganizowaliśmy wspólnie z miastem Biała Podlaska, pod szyldem jubileuszu 50-lecia, II Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw, który odbył się w formule online. Potem, 13 września, odbył się Jubileuszowy Bieg Absolwenta na 10 km o Puchar Rektora FAWF prof. dr. hab. Jerzego Sadowskiego w ramach 9. Rodzinnego Pikniku Biegowego, organizowanego przez zaprzyjaźniony z uczelnią Klub Biegacza Biała Biega – wylicza Bodasińska. Był też Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej z okazji jubileuszu 50-lecia AWF Biała Podlaska i Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska. W związku z pandemią koronawirusa nie odbył się natomiast Jubileuszowy Zjazd Absolwentów w 2020 r.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” nr 15 i na http://www.e-prasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: