Nowy wózek dla Malwiny dzięki tonom nakrętek

Nowy wózek dla Malwiny dzięki tonom nakrętek

GMINA PISZCZAC Cudowna wiadomość dla 15-letniej Malwiny Kielak. Żoliborskie Stowarzyszenie Dom-Rodzina-Człowiek z Warszawy przekazało uczennicy Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie wózek inwalidzki zakupiony dzięki zbiórce nakrętek.

Przekazanie nastąpiło 1 lutego, jednak zbiórka nakrętek, która umożliwiła zakup wózka, trwała od 2015 r. – Od tego czasu wózki otrzymało już kilka innych osób. My także zwróciliśmy się do stowarzyszenia o pomoc i czekaliśmy w kolejce. Nie raz pomagaliśmy innym, a teraz inni pomogli nam. Społeczność szkolna jest mocno zmobilizowana – chwali Magdalena Artecka, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie.

To tu uczęszcza 15-letnia Malwina Kielak. Nie chodzi od urodzenia, przyszła na świat z rozszczepem kręgosłupa. Mając 4 lata, a więc gdy była jeszcze w przedszkolu, otrzymała swój pierwszy wózek. Jej mama Anna mówi jednak, że wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby dziecka i wózek co jakieś półtora roku trzeba zmieniać. – Koszt wózka to około 8-9 tys. zł, a dofinansowanie jest niewielkie. Dlatego otrzymany od stowarzyszenia wózek jest dla nas dużym wsparciem – mówi pani Anna. A Malwina wyznaje: – Cieszyłam się, że moi rówieśnicy chcieli włączyć się w zbiórkę. To niezwykle miłe.

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu na eprasa.pl

Galeria zdjęć>>>>

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: