Nowy sprzęt i wyposażenie w GOK

Nowy sprzęt i wyposażenie w GOK

GMINA SOSNÓWKA Zestaw multimedialny, nowoczesne sprzęty nagłaśniające i oświetleniowe i nowe meble to tylko niewielka część wyposażenia zakupionego przez GOK w Sosnówce dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz jeszcze łatwiej będzie organizować wydarzenia kulturalne. Poprawiły się również warunki pracy.

Pod koniec listopada Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce zakończył realizację zadania w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. – W ramach podpisanej umowy z Narodowym Centrum Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzące z Funduszu Promocji Kultury, w kwocie 25 tys. zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 39 400 zł. Otrzymane fundusze przeznaczyliśmy na zakup i montaż niezbędnego sprzętu i wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej i poprawy funkcjonalności ośrodka kultury – informuje Jolanta Mikulska, dyrektor GOK.

Dzięki dofinansowaniu możliwy był zakup zestawu multimedialnego z ekranem i projektorem. GOK kupił także nowy cyfrowy aparat fotograficzny z akcesoriami, telewizor oraz dysk zewnętrzny. Z pozyskanych pieniędzy sfinansowano również zestaw nagłośnieniowo-oświetleniowy, w tym mikrofony bezprzewodowe i pojemnościowe, statywy, kolumny ścienne, mikser cyfrowy w zestawie z tabletem oraz listwy oświetleniowe sceny.

Dofinansowanie pozwoliło również na wymianę wysłużonego wyposażenia i odświeżenie wnętrz budynku. Zakupiono zestaw mebli biurowych, krzesła składane oraz rolety okienne. Nowy sprzęt pozwoli na rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty programowej GOK w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury. – Zdecydowanie poprawi się jakość organizowanych wydarzeń i komfort zajęć. Mamy nadzieję, że niebawem Gminny Ośrodek Kultury z nowym wyposażeniem będzie mógł służyć lokalnej społeczności, a już dziś zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach on-line – dodaje dyrektor.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: