Nowy odcinek ścieżki na Janowskiej, w planach kolejne rondo

Nowy odcinek ścieżki na Janowskiej, w planach kolejne rondo

BIAŁA PODLASKA Ścieżka rowerowa i nowy chodnik od kilku miesięcy pozwalają na bezpieczne poruszanie się ulicą Janowską. Prace nad kolejnym etapem zostały w pewnym momencie wstrzymane. Dlaczego?

– Prace zostały przerwane, ponieważ zmienialiśmy projekt – poinformowała redakcję rzecznik Urzędu Miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk. Już jakiś czas temu pisaliśmy, że w magistracie nieoficjalnie mówiło się o planach budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Janowskiej i alei Jana Pawła II.

Wspomniany wcześniej odcinek na Janowskiej powstał od skrzyżowania z ul. Zamkową i kończy się na wysokości cmentarza. Tędy mieszkańcy mogą się już od jakiegoś czasu bezpiecznie poruszać nie tylko chodnikiem, ale też ścieżką rowerową. Powstały także zjazdy i nowe oświetlenie. Wykonaniem zajęła się firma Tre-Drom.

W ostatnich dniach na ul. Janowskiej (w okolicy ronda z ul. Jana III Sobieskiego) pojawiały się maszyny wyrównujące teren. Wygląda na to, że właśnie realizowany jest kolejny etap robót. – To prawda, wznowiono prace przy ścieżce rowerowej na ulicy Janowskiej. Obecnie wykonano prace ziemne oraz pierwszą warstwę podbudowy na odcinku od Jana III Sobieskiego do Armii Krajowej – mówi rzecznik. – W zależności od warunków atmosferycznych będą kontynuowane prace w stronę miasta, odcinkami, tak żeby nie wprowadzać zbyt dużych utrudnień w ruchu pieszych.

 

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: