Nowy numer Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego

Nowy numer Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego
archiwum

Podlaski Kwartalnik Kuklturalny jest już dostępny

Dostępny jest już nowy numer Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dla czytelników przygotowano dużą dawkę kultury, historii i wspomnień.

W najnowszym numerze można przeczytać m.in. materiał Dariusza Sikory "Szkolnictwo powszechne w powiecie w przededniu II wojny światowej" oraz w cyklu Zakładki pamięci tekst Zygmunta Więcirzewskiego "W Smolnym Piecu zamieszkały...".

Dużo miejsca poświęcone zostało także premierze sztuki "Wesele" w reżyserii Jana Gałeckiego oraz samemu twórcy i pomysłodawcy tego przedsięwzięcia. Kultury i sztuki będzie więcej. Roman Pieńkowski opowie na łamach pisma o początkach swojej pracy w bialskiej kulturze oraz dziecinach, które wtedy dominowały. Autor wspomina też plenery w Drohiczynie i twórczą atmosferę jaka panowała ponad 20 lat temu.

W Kwartalniku znajdziemy też wywiad Pawłem Totoro Adamcem traktujący m.in. o Landart Festiwalu oraz w zakładce Kronika Kulturalna relacja z wizyty Andrzeja Dudy w Białej Podlaskiej.

Najświeższe egzemplarze dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz w Księgarni Podlaskiej.

"Podlaski Kwartalnik Kulturalny" ukazuje się już ponad 30 lat. Jest wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy wsparciu prezydenta miasta. To znane nie tylko w mieście wydawnictwo z pasją opisuje bogatą historię i życie kulturalne naszego regionu.Twórcy "Podlaskiego Kwartalnika Podlaskiego" przypominają, że na jego łamach autorzy poezji mogą drukować swoje wiersze i opowiadania pisane dotąd „do szuflady”, zaś artyści swoje grafiki, obrazy czy zdjęcia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: