Nowy dyrektor rozpoczął pracę w szpitalu

Nowy dyrektor rozpoczął pracę w szpitalu
fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
POWIAT BIALSKI Od dzisiaj Szpital Powiatowy SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim ma nowego dyrektora. Starosta Bialski Mariusz Filipiuk wręczył powołanie na to stanowisko Markowi Zawadzie.

Jak informowaliśmy wcześniej, 10 lipca decyzją  Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej dyrektorem międzyrzeckiego szpitala został Marek Zawada.W czerwcu ogłoszono konkurs na to stanowisko po tym, jak odwołany z tej funkcji na własny wniosek został Wiesław Zaniewicz. Poprzedni dyrektor zrezygnował z funkcji z powodów zdrowotnych.

Marek Zawada przez 9 lat kierował Szpitalem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim. W styczniu zrezygnował z funkcji, tłumaczył to względami osobistymi.

W postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 3 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

– W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Marka Zawadę – do objęcia tej funkcji. W opinii komisji konkursowej to właśnie Marek Zawada wypadł najlepiej i jego kandydatura została rekomendowana Zarządowi Powiatu w Białej Podlaskiej, który na posiedzeniu w dniu 10 lipca br. powołał pana Marka Zawadę na stanowisko Dyrektora SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. „Nowy szef zna problemy, z jakimi boryka się międzyrzecki szpital, bo do niedawna pełnił funkcję dyrektora SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim, który miał 15 mln zadłużenia, gdy obejmował stanowisko. Dyrektor rozwijał szpital i zmniejszył znacznie jego zadłużenie, dlatego liczymy, że zmierzy się z ciągle rosnącym zadłużeniem naszej placówki. To menadżer w zakresie ochrony zdrowia, ekonomista a także strateg” – mówił w lipcu, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, przewodniczący komisji Konkursowej.

Nowy dyrektor zapowiada, że na początku swojej pracy w Międzyrzecu Podlaskim skupi się na poprawie finansów szpitala. – W ostatnim czasie szpital przynosił stratę, więc pilnym zadaniem będzie zbilansowanie kondycji finansowej szpitala. Zawsze powtarzam, że szpital jest dla pacjenta. Będę podnosił jakość działań służących w kierunku zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej mieszkańcom Międzyrzeca Podlaskiego i okolic – mówił w rozmowie z „Podlasianinem” dyrektor Zawada.

Nowy dyrektor został powołany na sześć lat.

Monika Pawluk

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy