Nowe możliwości w prowadzeniu lekcji przez internet

Nowe możliwości w prowadzeniu lekcji przez internet
pixabay.com

Nauka zdalna niesie za sobą bardzo dużo wyzwań, którym często nie są w stanie sprostać stosowane dotąd rozwiązania techniczne. Na szczęście są i firmy, które dostrzegają potrzeby szkół i tworzą nowe i (co ważne) dostępne bezpłatnie narzędzia informatyczne. Jedną z ciekawszych innowacji stworzył właśnie znany serwis edukacyjny www.dyktanda.pl. Przez cały czas trwania pandemii otaczał wsparciem uczniów i nauczycieli w tym niełatwym okresie, udowadniając, że możliwe jest łączenie poszerzania wiedzy z dobrą zabawą, a nawet z realną szansą wygrania wartościowych nagród. Co więcej, projekt www.dyktanda.pl, prowadzony przez EDU Games S.A. stał się w 2020 r. największym w Polsce serwisem z dyktandami.

Teraz portal www.dyktanda.pl wprowadził nową funkcjonalność – Moduł dla szkół, czyli szalenie użyteczne wsparcie pracy nauczyciela. Stworzono je z myślą o polonistach i nie tylko stanowi ogromne ułatwienie w ich obowiązkach zawodowych, ale także zwiększa wachlarz ich możliwości w w trakcie prowadzenia nauki przez internet. Z informacji, jakie pozyskaliśmy, wynika że serwis ww.dyktanda.pl prężnie się rozwija i na tym nie koniec nowości, jakie przygotowuje na rok 2021. Te nadchodzące będą równie przełomowe!

Moduł dla szkół pozwala m.in. przeprowadzać dyktanda, nie martwiąc się o to, że niektórzy uczniowie będą sięgać do pomocy naukowych. Ponadto, nauczyciel nie musi poświęcać czasu na sprawdzanie błędów, albowiem zrobi to za niego system. Podliczy on również osiągnięte przez uczniów wyniki.

To oczywiście nie wszystkie możliwości Modułu dla szkół. Poza dyktandami, które można przeprowadzać w czasie lekcji online lub zadawać jako pracę domową, nauczyciel dysponuje także możliwością zadania uczniom wypracowań. Kiedy już je otrzyma, również może skorzystać z funkcjonalności zaznaczającej błędy w treści tekstu (zarówno gramatyczne, jak i ortograficzne oraz interpunkcyjne).

Kolejną zaletą Modułu dla szkół jest wbudowana w niego Tablica, służąca do zamieszczania wiadomości czy nawet plików, z którymi będzie mógł zapoznać się każdy uczeń z danej klasy.

Dostępnych opcji jest oczywiście jeszcze więcej, a wszystkie zostały dokładnie opisane na stronie: https://dyktanda.pl/szkoly

A co na to uczniowie? Biorąc pod uwagę ich zamiłowanie do nowych technologii oraz obserwując, jak chętnie angażują się we wszystkie inicjatywy serwisu Dyktanda.pl, można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że nie trzeba będzie ich długo zachęcać do używania w codziennej nauce Modułu dla szkół. Szczególnie, że jest to w pełni bezpłatne rozwiązanie. W imieniu portalu pod adresem www.dyktanda.pl zapraszamy serdecznie nauczycieli i uczniów do czerpania z możliwości, jakie udostępnia Moduł dla szkół.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: