Nowe informacje o pierwszym przypadku koronawirusa w mieście

Nowe informacje o pierwszym przypadku koronawirusa w mieście

BIAŁA PODLASKA  Urząd Województwa Lubelskiego oficjalnie potwierdził, że w Białej Podlaskiej jest pierwszy przypadek osoby zakażonej koronawirusem. To mężczyzna w wieku powyżej 61 lat.

Mężczyzna miał styczność z przypadkiem zakażonym. W sumie na terenie województwa lubelskiego jest dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina,

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego,

– kobieta w przedziale wieku 0-20 z Zamościa,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego.

Informację o pierwszym przypadku zakażenia potwierdził nam w poniedziałek wieczorem Urząd Miasta w Białej Podlaskiej, przy którym działa Miejski Sztab Kryzysowy. Na bieżąco napływają tam informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście.
Z kolei Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej informowała wczoraj wieczorem, że w chwili obecnej w obszarze oddziału obserwacyjno-zakaźnego bialskiego Szpitala nie znajduje się żaden pacjent z potwierdzonym wynikiem koronawirusa.

Jak ustaliliśmy zakażony mężczyzna mógł mieć kontakt z córką, która jest pracownicą Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Ze względu na to placówka jest od rana nieczynna. Jak długo to potrwa, zdecyduje sanepid. – Szacujemy, że to ograniczenie potrwa dzisiaj do godziny 12.00. Czekamy na oficjalną informację Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, ale wiele wskazuje na to, że będziemy mogli dzisiaj wznowić pracę – mówi Edward Tymoszyński, dyrektor PUP w Białej Podlaskiej.
Na tę chwilę nie ujawnia, czy ktoś z pracowników urzędu będzie objęty nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną.

Na dzień 7 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 191 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 7 osób zmarłych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: