Nocne opady deszczu zalały skrzyżowanie i ulice

Nocne opady deszczu zalały skrzyżowanie i ulice
fot. archiwum

Rondo u zbiegu Janowskiej i Jana III Sobieskiego

BIAŁA PODLASKA W związku z obfitymi opadami deszczu, jakie przeszły w nocy z 5 na 6 lipca, zapowiadanymi przez alerty w całym kraju, już od wczesnych godzin rannych spółka miejska Zieleń odpompowuje wodę z zalanych deszczem ulic. Najgorzej było na skrzyżowaniu ul. Janowskiej z Jana III Sobieskiego.
Wsparcia pracownikom Zieleni udzielają Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. – Czynności zostały rozpoczęte na skrzyżowaniu ulic Janowskiej i Sobieskiego, a następnie przeniosły się na kolejne ulice m.in. Długą, Żwirki i Wigury, Łomaską, Sempołowskiej i kolejne.
Informujemy, że by rozwiązać problem podtopień powtarzających się na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Janowską, już zimą ogłosiliśmy przetarg na nowy, dostosowany do aktualnego układu ulic, projekt – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta Biała Podlaska.
Jednym z najistotniejszych elementów zlecenia pod nazwą „Przebudowa ul. Janowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (łącznie ze skrzyżowaniami)”, jest projekt odwodnienia, ze szczególnym uwzględnieniem odprowadzenie wód opadowych z ronda u zbiegu Jana III Sobieskiego i ul. Janowskiej. Termin wykonania projektu mija za dwa miesiące.
Założenia przewidują odprowadzenie wód opadowych do zbiornika odparowującego przy drodze krajowej nr 2.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy