Niesprawny bus kursował do Lublina

Niesprawny bus kursował do Lublina

To już drugi bus tego samego przewoźnika, w którym podczas kontroli w ostatnich dniach ujawniono zagrażające bezpieczeństwu pasażerów usterki

REGION Bus rejsowy z uszkodzonym układem kierowniczym i hamulcowym miał wieźć pasażerów na trasie Biała Podlaska - Lublin. Pojazd tuż przed odjazdem skontrolowała Lubelska Inspekcja Transportu Drogowego, która zakazała kierowcy dalszej jazdy.

Wstępna kontrola pojazdu należącego do lubelskiej firmy przewozowej przeprowadzona w poniedziałek 29 lipca przez ITD w Białej Podlaskiej wykazała poważne zastrzeżenia inspektorów do stanu technicznego.

- Inspektorzy skierowali autobus do stacji kontroli pojazdów, w której ujawniono niebezpieczne usterki. Pojazd, którym przewoźnik chciał obsługiwać regularną linię pasażerską Lublin – Biała Podlaska, miał wadliwy układ hamulcowy i uszkodzone elementy zawieszenia. Podwozie było skorodowane, a mocowania siedzeń pasażerów - niepewne - informuje na stronie internetowej ITD.

Ponieważ podróż takim autobusem nie byłaby bezpieczna, inspektorzy wydali zakaz jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. W związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym przewoźnik musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi, a także z kolejnymi kontrolami.

To drugi pojazd tego samego przedsiębiorcy sprawdzony w tym tygodniu przez inspektorów ITD, który nie nadawał się do jazdy. Wynik prowadzonego już teraz postępowania administracyjnego może być przesłanką do cofnięcia firmie licencji na wykonywanie transportu drogowego osób.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy