Niepełnosprawni przeszli ulicami miasta [WIDEO]

Niepełnosprawni przeszli ulicami miasta [WIDEO]

BIAŁA PODLASKA Już po raz 20. ulicami miasta przeszedł marsz godności, w którym wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk związanych z opieką nad niepełnosprawnymi. Zorganizowano go w ramach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Marsz zorganizowano w słoneczny piątkowy poranek 8 czerwca. Na placu Wolności stawili się przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, stowarzyszeń oraz organizacji wspierających niepełnosprawnych. Uczestniczyli w nim także dzieci, chociażby z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnych.

<<< OBEJRZYJ WIDEO >>>

– Celem naszego spotkania jest podsumowanie 20-letniej pracy, która polega na przypomnieniu, że jesteśmy. Dziś mamy swoje święto i zapraszamy wszystkich do wspólnego marszu. Są tu ludzie, którzy nam dobrze życzą, ale gośćmi są przede wszystkim osoby niepełnosprawne z miasta i powiatu. Zależy nam też, aby były z nami osoby zdrowe, bo to jest prawdziwa integracja – mówi Beata Kania z Bialskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Sprawni Inaczej". I opowiada, że na co dzień zajmują się rehabilitacją osób niepełnosprawnych, prowadzą terapię psychologiczną, logopedyczną oraz rehabilitację ruchową. – My jako rodzice wspieramy się, jesteśmy dla siebie podporą. Trudne chwile się zdarzają, ale i pięknych jest wiele – zdradza nasza rozmówczyni.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Podlasiaka" nr 14 od 12 czerwca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: