Nieostrożne wyprzedzanie zakończone wypadkiem

Nieostrożne wyprzedzanie zakończone wypadkiem

(mp)

GMINA ZALESIE Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 12 sierpnia w miejscowości Kolonia Horbów. Kierowca bmw podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym przed nim autem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby.
Do wypadku doszło w poniedziałek 12 sierpnia około godz. 23 w miejscowości Kolonia Horbów.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 18-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, zderzył się z jadącym przed nim passatem. Do zdarzenia doszło podczas wykonywania przez kierowcę bmw manewru wyprzedzania – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Drugim autem kierował 19-letni mieszkaniec gm. Zalesie. W wyniku zdarzenia jego auto zjechało do przydrożnego rowu i dachowało, a kierujący nim nastolatek z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Trafiła tam również pasażerka VW-na.

– W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności, nastolatkowie wzajemnie wskazywali, że to kierowca drugiego auta zajechał drogę doprowadzając do zderzenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy