Niemiecka młodzież odwiedziła Podlasie i Lubelszczyznę

Niemiecka młodzież odwiedziła Podlasie i Lubelszczyznę
fot. OHP

RADZYŃ PODLASKI W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim realizowany był projekt wymiany młodzieży, finansowany z budżetu Polski i Niemiec, w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W spotkaniu trwającym od 19 do 25 września wzięła udział polska i niemiecka młodzież, która poznawała nasz region, naszą wspólną historię, a młodzież niemiecka przedstawiła tradycje swoich regionów.

Nie obyło się też bez zwiedzania ważnych dla regionu miejsc. Uczestnicy odwiedzili chociażby Państwowe Muzeum na Majdanku Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1941 – 1944), poznali wielokulturową historię wschodnich terenów Rzeczypospolitej odwiedzając: Lublin, Kazimierz Dolny i pokonując kajakami rzekę Zielawę w okolicach dawnej tatarskiej wsi Studzianka.

Był też czas na integrację i bliższe zapoznanie się. Organizacja wieczorków narodowych, wspólnego gotowania swoich regionalnych specjałów, gry i zabawy integracyjne oraz językowe, szybko przełamały nieśmiałość uczestników.

Celem projektu było przybliżenie wspólnej historii, integracja z młodzieżą innych krajów, poznanie w praktyce języka i kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: