Nielegalnie wytwarzał alkohol

Nielegalnie wytwarzał alkohol
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Bialscy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię wyrobów alkoholowych. W piwnicy prywatnego domu, funkcjonariusze znaleźli 450 litrów zacieru, kilkanaście litrów gotowego produktu oraz aparaturę gotową do destylacji.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 61-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu to potwierdzili.
- W domowej piwnicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, ponad 17 litrów wytworzonego już alkoholu oraz beczki z substratem (zacierem). Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: