Niedługo otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Dubowie

Niedługo otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Dubowie
fot. lomazy.pl

Przez kilka lat budynek poszkolny w Dubowie stał pusty. Na początku marca to się zmieni. Nieruchomość poddano znaczącej renowacji i powróci ona do codziennego użytku. Będzie się w niej mieściło Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Koszt inwestycji wyniósł około 2 miliony złotych.

Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie osób niepełnosprawnych. Centrum powinno zapewnić odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania dla 20 przyszłych beneficjentów. Ośrodek wyposażono w sprzęt AGD, meble i maszyny rehabilitacyjne. Ponadto zorganizowano w nim małą siłownię oraz przygotowano odpowiednią altankę. Inne istotne pomieszczenia to: sala muzyczna, sala muzykoterapii, świetlica, pracownia komputerowa, sala terapii ruchowej, pokój dla psychologa, pomieszczenie kuchenne i jadalnia.

Inwestycji oczekiwano już od pewnego czasu. Według oficjalnych danych, na terenie gminy Łomazy mieszka 260 dorosłych osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Do tej pory miały one problem z bezproblemowym dostępem do potrzebnej im opieki. Dlatego w kadrze Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego znajdą się przeszkoleni rehabilitanci, psychologowie oraz instruktorzy prowadzący specjalistyczne zajęcia. Kierownikiem centrum została Barbara Gromadzka, która ma za sobą ponad 20-letnie doświadczenie z Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej.

Pierwsze zajęcia zaplanowano na 1 marca. Z kolei oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 19 lutego o godz. 11.00. Program zakłada m.in. poświęcenie oraz zwiedzanie Centrum.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: