Niech Koło Bialczan odzyska formę

Niech Koło Bialczan odzyska formę

BIAŁA PODLASKA Po kolejnej, przedłużonej z powodu koronawirusa kadencji, w Stowarzyszeniu Koło Bialczan odbyło się zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze. Dotychczasowy prezes Waldemar Godlewski poprosił o zwolnienie z funkcji z powodów zdrowotnych. Nowym prezesem została wybrana Krystyna Nowicka, dotychczasowa członkini zarządu, z profesji kierowniczka Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

W krótkim wystąpieniu tuż po wyborze zaprezentowała członkom stowarzyszenia swoje propozycje na nową kadencję. Wyraziła wolę realizacji przez Koło Bialczan różnorodnych przedsięwzięć. Wśród nich na czoło wybija się kontynuacja dorocznych kwest na cmentarzu i realizacja za pomocą zdobytych środków pieniężnych odnowy kolejnych zabytkowych nagrobków.

Nowa prezes chce zabiegać o pozyskanie kolejnych członków do stowarzyszenia, należącego do najstarszych w województwie lubelskim i bardzo zasłużonego dla miasta. Chce organizować spotkania z ciekawymi ludźmi. A jako szefowa bibliotecznej Filii nr 6, ma w tym zakresie znakomite osiągnięcia. Uważa, że musi docierać do środowiska za pomocą nowoczesnych, dziś już dość upowszechnionych środków komunikacji, jakimi są zarówno poczta mailowa, jak też internetowe portale społecznościowe.

Chce nadać nowy impuls współpracy bialskiego środowiska Koła Bialczan z filiami w Warszawie, Lublinie i Szczecinie. Pamięta o wiodącej roli Filii w Warszawie, bowiem to stamtąd został nadany prawie 100 lat temu impuls na rzecz utworzenia stowarzyszenia.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: