Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyna wypadku

Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyna wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na DK-2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym peugeot uderzyła w naczepę jadącej z przeciwka ciężarówki. Do zdarzenia doszło bezpośrednio po wyminięciu się peugeota z kierującą audi, która wyprzedzając ciąg samochodów, zmuszała jadące z przeciwka pojazdy do zjeżdżania na pobocze.

Do zdarzenia doszło we wtorek 9 października po godz. 13. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym audi, wyprzedzając ciąg pojazdów, nie upewniła się czy taki manewr wykonać może bezpiecznie. By uniknąć zderzenia jadące z przeciwka pojazdy zmuszone były zjechać na utwardzone pobocze.

Prawdopodobnie w wyniku tego manewru, kierująca samochodem peugeot, bezpośrednio po wyminięciu się z audi zjechała do osi jezdni uderzając w naczepę jadącej z przeciwka scanii. Samochodem ciężarowym kierował 62-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Po tym elementy jednego z aut uszkodziły jadący za ciężarówką drugi pojazd, również ciężarową scanię.

Za kierownicą peugeota siedziała 40-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają również, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy