Niebawem remont babskiego rynku

Niebawem remont babskiego rynku
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Właśnie wyłoniono w przetargu wykonawcę przebudowy targowiska miejskiego przy ul. Przechodniej. Inwestycję, wartą ponad 7,8 mln zł, poprowadzi bialska firma PNB Paweł Niczyporuk Budownictwo.

Przebudowa rozpocznie się po podpisaniu umowy z wykonawcą. Ale sprzedający nie zostaną pozbawieni miejsca pracy, a kupujący – możliwości zaopatrzenia się w owoce i warzywa. Tymczasowe targowisko zostanie bowiem urządzone w pobliżu żłobka miejskiego przy ul. Janowskiej.

Przypomnijmy, że w planach jest budowa zadaszonych, wielofunkcyjnych stanowisk handlowo-rekreacyjnych oraz przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku usługowo-handlowego, w którym mieścił się sklep sieci PSS Społem. Dostosowany on zostanie do funkcji targowych w rejonie ulic Wąskiej i Przechodniej.

– Na targowisku przewiduje się sześć zadaszeń w formie okręgów o różnej skali. Największe z nich, o średnicy 26 metrów, zlokalizowane będzie centralnie na placu. Pod zadaszeniami znajdą się 42 stoiska handlowo-rekreacyjne w formie stoisk z wystawkami kaskadowymi oraz okrągłych stołów pełnych o funkcji handlowej i rekreacyjnej. Po zamknięciu targowiska stanowiska staną się siedziskami umożliwiającymi organizację kina letniego lub imprez kulturalnych – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” z 15 lutego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy