Nie wszędzie w maseczkach. Kolejne luzowania rządu

Nie wszędzie w maseczkach. Kolejne luzowania rządu

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych luzowaniach w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczą m.in. noszenia maseczek, ponownego otwarcia siłowni, basenów i zdjęcia ograniczeń ilości osób w sklepach.

Jedno z pierwszych ogłoszonych podczas konferencji informacji dotyczy maseczek. Od soboty (30 maja) noszenie ich będzie konieczne w komunikacji miejskiej i zamkniętych przestrzeniach, ale już nie "na świeżym powietrzu". Usta i nos trzeba więc będzie zakryć w tramwaju, urzędzie czy sklepie. Na ulicy czy w parku natomiast można będzie chodzić bez maseczki.

Od 6 czerwca działalność mogą już wznowić w określonych warunkach sanitarnych: kina, teatry, opery, balet, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów. Nowa pojemność widowni wynosi 50 proc.

Zniesienie nałożonych kilka tygodni obostrzeń obejmie także kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. I tutaj limit osób przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi - nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Wśród ogłoszonych informacji są także te dotyczące wesel. Od 6 czerwca będzie mogło w nich uczestniczyć do 150 osób.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: