Nie udało się uratować wolontariuszki zakażonej COVID-19

Nie udało się uratować wolontariuszki zakażonej COVID-19

BIAŁA PODLASKA Dzisiaj rano dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarła Bożena Mirczewska-Rzemińska, wolontariuszka i osoba związana z ochroną zdrowia. Kilka dni temu z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem trafiła do szpitala. Ozdrowieńcy oddawali dla kobiety osocze, ale niestety na pomoc było za późno.

Pani Bożena lubiła pomagać innym, przez lata jako wolontariuszka angażowała się w wiele inicjatyw. Działając w kole studenckim na bialskiej uczelni PSW, prowadziła instruktażowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Jako liderka projektu DKMS, zachęcała do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Była także honorowym dawcą krwi, łącznie oddała 67 litrów. Ostatni raz krew oddała jeszcze na początku listopada…
Kobieta pomagała także jako wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt. W czasie pandemii razem z innymi wolontariuszami szyła maseczki dla personelu medycznego, robiła zakupy i wyprowadzała psy osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Ciężkie zakażenie koronawirusem, któremu uległa spowodowało, że sama potrzebowała pomocy. Choroba uszkodziła jej płuca. Przez kilka ostatnich dni kobieta walczyła o życie w szpitalu. Bliscy i znajomi pani Bożeny prosili ozdrowieńców o oddawanie dla niej osocza. Apel spotkał się z dużym odzewem mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. Ludzie chcieli pomóc, pamiętając że pani Bożena robiła to bezinteresowanie od wielu lat. Niestety pomimo wysiłku personelu medycznego i wielu innych osób zaangażowanych w akcję oddawania osocza nie udało się. Kobieta zmarła.
„Dziękuję wszystkim za pomoc, życzenia i udostępnienia w poszukiwaniu osocza. Niestety Naszej Bozi już z nami nie ma. Jeszcze raz dziękuję..” – napisała pod informacją o akcji zbiórki osocza córka zmarłej.

Pani Bożena była absolwentką kierunku ratownictwo medyczne. „Pomagam innym,lubię to co robię i angażuje się w powietrzone zadania.” – tak pani Bożena napisała o sobie, gdy kandydowała do URSS PSW w roku akademicki 2017/2018.
Oprócz tego na PSW studiowała także zdrowie publiczne i socjologię. Społeczność akademicka jest poruszona śmiercią koleżanki: Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszej Studentki kierunku zdrowie publiczne i socjologia Bożeny Mirczewskiej-Rzemińskiej. Rektor i cała Społeczność Akademicka PSW składa rodzinie wyrazy głębokiego współczucia i żalu… – czytamy na stronie internetowej PSW.
Znajomi zapamiętają panią Bożenę, jako osobę uśmiechniętą i życzliwą, która nikomu nie odmówiła pomocy: „(…) Była cudowną kobietą. Wierzymy, że jej postawa działacza, osoby zaangażowanej w liczne akcje, osoby uśmiechniętej i zawsze chętnej do pomocy będzie wzorem dla innych. Niech Bóg ma ją w swojej opiece. – napisał na Facebooku Samorząd Studencki PSW.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: