Nie będzie syren z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej

Nie będzie syren z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA 10 kwietnia obchodzona będzie kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Czytelniczka Małgorzata zapytała redakcję: „Czy w Białej Podlaskiej będą syreny? Większość miast odmawia. Uchodźcy gdy słyszą helikopter chowają się pod stół, po co im jeszcze dokładać stresu?”. Zapytaliśmy więc władze miasta jaka jest decyzja w tej sprawie.

W tej sprawie prezydent Michał Litwiniuk wydał oświadczenie w mediach społecznościowych. Przytaczamy je w całości.
„Nasz samorząd, jak inne w kraju, otrzymał od służb wojewody polecenie włączenia syren alarmowych 10 kwietnia o godz. 8.41, w 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.
To pomysł nieprzemyślany, dajemy w Polsce schronienie niemal 2 mln Ukraińców – głównie matkom z dziećmi – uchodzącym przed tragedią wojny, przed dramatem nalotów i ostrzałów rakietowych, bezlitosną inwazją Rosji. Jako władze powinniśmy wykazywać zrozumienie i wrażliwość. Również dla Polaków, mieszkańców naszych miast, szczególnie tych przygranicznych jak miasto Biała Podlaska, w obliczu strasznych wydarzeń dziejących się niedaleko, takie sygnały mogą powodować niepotrzebny niepokój.
Jutro, jak co roku, zamiast włączać syreny, uczcimy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej podczas mszy w kościele św. Antoniego, a następnie przy tablicy poświęconej ofiarom katastrofy złożymy wraz z miejskimi delegacjami kwiaty. Bądźmy w tym dniu razem”.
Uroczystości rozpoczną się 10 kwietnia o godz. 10 mszą św. w intencji ofiar katastrofy w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Następnie uczestnicy ceremonii oddadzą hołd ofiarom i złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: