Nauka szycia z Fundacją Tęczowy Kocyk

Nauka szycia z Fundacją Tęczowy Kocyk
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA W niedzielę (20 marca) w pracowni Kocham nad szycie zlokalizowanej przy ul. Sapieżyńskiej 2/8 odbędzie się spotkanie Fundacji Tęczowy Kocyk. W planach wspólne szycie i rozmowy. Początek o godz.10, spotkanie potrwa 4 godziny.

 

Fundacja Tęczowy Kocyk zajmuje się szyciem i dzierganiem rożków, czapeczek, szatek oraz kołysek dla dzieci z poronień, przedwcześnie urodzonych, z wadami letalnymi i hiperwcześniaków. I właśnie szycie jest jednym z punktów niedzielnego spotkania. Nauka szycia w ramach spotkania – bezpłatna.

„Nie można kupić w sklepie tak małych ubranek, aby godnie pochować swoje dziecko, dlatego też chcemy pomagać rodzicom, by w tych najtrudniejszych dla nich chwilach mieli o to jedno zmartwienie mniej. Dostają od nas kołyskę, rożek, szatkę, by móc otulić swoje maleństwo przed jego ostatnią podróżą. W skład zestawu wchodzą: rożek, czapeczka, a także elementy symboliczne takie jak motylek, który jest symbolem dziecka utraconego, niezapominajka, która jest znakiem pamięci rodzica o dziecku, jak również krótki wierszyk – kilka słów dla rodziców od ich maleństwa by wiedzieli, że ono jest i zawsze będzie w ich sercach. Dla dzieci utraconych w pierwszych tygodniach ciąży (do ok. 10 t.c.) mamy malutkie dziergane kołyski, zaprojektowane specjalnie na kosteczki parafinowe. Kołyska otula całe kosteczki, co daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa ich maleństwa” – czytamy na stronie fundacji.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy