Najpierw boisko oraz parking

Najpierw boisko oraz parking

BIAŁA PODLASKA Trwają procedury przetargowe związane z jak najszybszą realizacją budowy parkingu przy miejskim stadionie oraz znajdującego się na nim boiska. Co istotne, Ministerstwo Sportu i Turystyki podtrzymało 10 mln zł przyznanej wcześniej na modernizację stadionu dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Jeżeli chodzi o północny parking, a więc ten obok budynku, w którym mieści się m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz dom wycieczkowy od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, to po weryfikacji złożonej dokumentacji zapadła decyzja o powtórzeniu przetargu na jego budowę. Na zadanie to przeznaczono 676 588,20 zł brutto, a oferty złożyły cztery firmy. Zakres prac przewiduje nie tylko parking, ale także drogi manewrowe o łącznej powierzchni 3812 mkw, które zostaną wyłożone betonową kostką o grubości 8 cm. Miejsca postojowe będą miały wymiary 5 x 2,5 m, szerokość dróg wyniesie 6 m, powstanie także chodnik o betonowej nawierzchni.

Trwa również weryfikacja ofert złożonych w przetargu na budowę stadionowego boiska. Obecnie pokrywają go hałdy ziemi z trybun rozebranych jeszcze przez katowicką firmę S-Sport, której w grudniu ubiegłego roku miasto wypowiedziało umowę. Wskutek tego typu działań uniemożliwiono piłkarzom Podlasia Biała Podlaska prowadzenie treningów na naturalnej nawierzchni. Na realizację zadania, na które przeznaczono 2 800 992,44 zł brutto, wpłynęły cztery oferty.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika z 8 października.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: