Nabroił i wyniósł się z miasta. Policjanci go dopadli

Nabroił i wyniósł się z miasta. Policjanci go dopadli
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Bialscy kryminalni zatrzymali 48-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się przed organami ścigania od lutego ubiegłego roku. Zerwał wszelkie kontakty i zmienił miejsce zamieszkania. Nic mu to nie dało.

– Do bialskich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia oraz listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest zatrzymanie tych osób i doprowadzenie do aresztu śledczego lub zakładu karnego, aby mogli odbyć zasądzone wobec nich kary – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

W wtorek 16 kwietnia operacyjni zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób bialskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 48-latka poszukiwanego listem gończym, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego za przestępstwo oszustwa.

– Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od lutego ubiegłego roku. Dodatkowo wydane były również wobec niego dwa zarządzenia prokuratorskie o ustaleniu miejsca pobytu, w związku z przestępstwem niepłacenia alimentów – dodaje rzeczniczka.

Poszukiwany, aby uniknąć kary, zerwał kontakty z tutejszym środowiskiem i zmienił miejsce zamieszkania. Jednak kryminalni krok po kroku ustalili, gdzie obecnie przebywa. Zatrzymali zaskoczonego 48-latka na terenie powiatu wołomińskiego, gdy wychodził z wynajmowanego mieszkania. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy