Na powrót na stadion czekali 1139 dni

Na powrót na stadion czekali 1139 dni
fot. Roman Laszuk
BIAŁA PODLASKA W czwartek 22 lipca, tuż przed godz. 18, na nową murawę modernizowanego stadionu miejskiego weszli piłkarze Podlasia Biała Podlaska. Od ostatniego ich na niej pobytu minęło 1139 dni. Ostatni przed zamknięciem obiektu ligowy mecz, zwycięski 2:1, rozegrali z Podhalem Nowy Targ, a było to 9 czerwca 2018 r.Podczas treningu, na który prezydent Michał Litwiniuk zaprosił piłkarzy, „testowana” była murawa. Sportowcy bardzo wysoko oceniają warunki na płycie boiska.
Trening trwał około półtorej godziny a w początkowej jego części uczestniczył prezydent Michał Litwiniuk, który od prezesa Karola Filipka otrzymał koszulkę Podlasia z numerem 13. Prezydent przybliżył piłkarzom najnowsze informacje dotyczące modernizacji stadionu, obiecał im wsparcie, po czym dużo ciepłych słów skierował do Piotra Góździa, zatrudnionego przez ZGL greenkipera, który od początku wiosny dba o to, aby murawa spełniała wysokie standardy. W najbliższą sobotę Podlasie rozegra na niej sparing z Lewartem Lubartów. Początek meczu o godz. 11.
Władze Podlasia czynią starania, aby bialskiej drużynie, mimo rozpoczętej już budowy nowej trybuny, zezwolono rozgrywać na nowym boisku ligowe mecze. Jeżeli to się nie uda, pierwsze dwa spotkania w roli gospodarzy – 14 sierpnia z Koroną Rzeszów i 21 sierpnia ze Stalą Stalowa Wola – bialczanie zagrają najprawdopodobniej w Piszczacu.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego treningu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: