Na podwójnym gazie i bez uprawnień

Na podwójnym gazie i bez uprawnień

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został, dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,6 promila alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

26 listopada po godz. 13 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy audi, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. – Pojazd kierować się miał w stronę centrum Białej Podlaskiej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze bialskiej drogówki. Na ulicy Wolskiej mundurowi zauważyli podane w zgłoszeniu auto. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 41-latek – informuje Barbara Salczyńska – Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Potwierdziły się informacje przekazane przez świadka. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. – Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte. W czasie jazdy 41-latek nie korzystał też z pasów bezpieczeństwa – uzupełnia rzecznik.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: