MZK remontuje wiaty przystankowe

MZK remontuje wiaty przystankowe
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Podczas stanu epidemicznego ograniczony jest ruch autobusów MZK, jednak spółka wykorzystuje ten czas remontując wiaty przystankowe. Pierwsze efekty są już widoczne.

 

Władze MZK musiały dostosować kursowanie autobusów do nowych ograniczeń zaproponowanych przez rząd. Jednak pracownicy mają w tym czasie także inne zadania. Spółka wykorzystuje ten czas na renowację wiat autobusowych - pracują przy niej pracownicy MZK i wykorzystują zasoby sprzętowe i warsztaty spółki.

Zostanie odnowionych 48 wiat, pojawią się one także w nowych miejscach, np. przy ulicy Koncertowej czy Jana III Sobieskiego. - W skład ekipy wchodzą pracownicy warsztatów, ale dołączyli także do nich kierowcy nie mający swojego podstawowego zajęcia - bo jest mniej kursów, zrobili to, by nie mieć zmniejszonego pensum- mówi prezes MZK Krzysztof Trochimiuk.

W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19 autobusy kursują w inny sposób. Od 30 marca obowiązuje zmodyfikowany rozkład jazdy. W dni robocze tj. od poniedziałku do piątku obowiązuje sobotni rozkład jazdy ze zmianami w rozkładach linii A,C, D, F – godziny odjazdów widoczne w 2 kolumnie tabliczki przystankowej. Linia K kursuje tylko w dni robocze.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy