Muzyka poważna wybrzmiała dla Kamila

Muzyka poważna wybrzmiała dla Kamila
fot. Justyna Dragan

Za nami kolejna incijatywa na rzecz pomocy pochodzącemu z Białej Podlaskiej Kamilowi Janikowi. Tym razem na jego dalsze leczenie pomogli zbierać pieniądze przedstawiciele Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina.

Koncert na rzecz Kamila zorganizowano 13 czerwca w parku Radziwiłłowskim. - To kolejna piękna inicjatywa, jesteśmy bardzo dumni. Tym razem z pomysłem wyszedł dyrektor szkoły muzycznej Maciej Robak wraz z nauczycielami. Do tej szkoły uczęszcza moja córka Zuzia. Wszyscy przeżywamy tego typu wydarzenia, bo każda złotówka się liczy, bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie – mówi Marek Janik, tata Kamila.

32-latek zmaga się z poważnym nowotworem, to góz mózgu. Ma za sobą trudne leczenie I rehabilitację, ale sporo jeszcze przed nim. – To ostatni moment na zbieranie pieniędzy, choroba ma nie urlopu. Robimy wszystko co w naszej pomocy, jeśli chodzi o rodzinę I znajomych, by wspólnie pomóc Kamilowi. Leczenie w Niemczech to metoda innowacyjna, ale nie mamy wyjścia i musimy z tego skorzystać – dodaje.

O sytuacji Kamila I o tym, że potrzebuje on ogromnej sumy pieniędzy by kontynuować leczenie dyrektor szkoły dowiedział się z internetu. I postanowił działać. - Moje nauczycielki bardzo się zaangażowały w jego organizację I mam nadzieję, że zbierzemy całkiem pokaźną kwotę – powiedział tuż przed koncertem Maciej Robak. Podczas koncertu wystąpili także uzdolnieni wychowankowie Zespołu Szkół Muzycznych, m.in. trio fortepianowe, a podczas trwania koncertu zbierane były pieniądze do puszek.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy