Muzyka i literatura w jednym miejscu

Muzyka i literatura w jednym miejscu
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Z okazji Światowego Dnia Poezji pracownicy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej organizują wieczorek literacko-muzyczny z Andrzejem Halickim i Waldemarem Golanko. Spotkanie pt. „Między wierszami” odbędzie się 25 marca o godz. 17 przy ulicy Orzechowej 34.

Andrzej Halicki jest doktorem nauk prawnych, autorem książek poświęconych administracji publicznej. Zadebiutował twórczo w 2019 r. tomikiem poezji „Miłość i inne przypadki”. Potem powstały tomy „Westchnienie” (2020 r.) i „Ludzie bezcelowi” (2021 r.). Najnowsza jego pozycja to ”Społeczeństwo obywatelskie w Białej Podlaskiej”, o której pisaliśmy kilka tygodni temu.

Waldemar Golanko to autor poezji i prozy, urodził się w Białej Podlaskiej. Absolwent I LO im. J.I. Kraszewskiego oraz AWF w Białej Podlaskiej. Zanim zajął się pisaniem, był sportowcem, wielokrotnym reprezentantem kraju, medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku, a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal. Zadebiutował twórczo w 2013 r. powieścią „Wygrać to nie wszystko”. W 2015 r. powstał tomik poezji „W cieniu kobiety”, w 2017 r. powieść „Catharsis”, a później poezje „Pareidolia” (2018 r.) i „Koincydencje” (2020 r.). Kolejna powieść pt. „Ankartyda” czeka na wydanie.

Wydarzenie uświetni wernisaż Macieja Falkiewicza oraz recital znanego bialskiego muzyka Tomasza Rogalskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy