Murawa stadionu gotowa i w terminie

Murawa stadionu gotowa i w terminie

BIAŁA PODLASKA To, że można dotrzymać zawartego w umowie terminu zakończenia inwestycji, pokazała firma Tel-Bruk z Częstochowy. Prace związane z budową murawy na miejskim stadionie miały być zakończone 31 maja, i tak też się stało.

– Prace związane z budową płyty boiska dobiegły końca – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej. – W końcowym etapie zamontowano boksy dla zawodników rezerwowych oraz bramki. Obecnie konieczna jedynie będzie intensywna pielęgnacja murawy. Mam głęboką nadzieję, że zobaczymy się na obiekcie podczas inauguracji nowego sezonu.

Zakres robót na modernizowanym obiekcie obejmował głównie budowę murawy wraz z nawodnieniem, odwodnieniem i instalacją do jej podgrzewania, postawienie boksów dla zawodników rezerwowych, bramek i piłkochwytów oraz zabezpieczenie pozostałej po starym stadionie trybuny zachodniej. O ułożeniu murawy pisaliśmy trzy tygodnie temu, dziś informujemy o elementach inwestycji, które pojawiły się w minionym tygodniu.

Jako pierwsze stanęły bramki o wymiarach 7,32 x 2,44 m, wyprodukowane przez firmę Pesmenpol z Myślenic, wiodącego w Polsce producenta profesjonalnych urządzeń sportowych, laureata ostatnich edycji Gazel Biznesu oraz Diamentów Forbesa. Wykonane przez nią bramki stanęły na Stadionie Narodowym w Warszawie przed piłkarskim turniejem finałowym EURO 2012. Ich ramy główne wykonane są, zgodnie z przepisami FIFA, z profilu aluminiowego 120 x 100 mm, a innowacyjny system łączenia w narożu bramki przenosi obciążenia z profilu aluminiowego bezpośrednio na stalowy łącznik narożny, bez obciążania śrub, co znacząco wpływa na żywotność bramki.

Natomiast w piątek 29 maja zakończono montaż i mocowanie, do położonej wcześniej kostki, boksów dla zawodników rezerwowych. Są one wyposażone w 14 tapicerowanych foteli typu VIP, zadaszone, z pokryciem wykonanym z poliwęglanu litego i podłożem ze sztuczną trawą. Między nimi stanęły dwa mniejsze boksy, z dwoma oraz czterema miejscami, dla służby medycznej i sędziego technicznego, by obiekt spełniał w przyszłości drugoligowe wymogi. Wszystkie boksy są obecnie na starym miejscu (po wschodniej stronie boiska), ale po wybudowaniu nowej zachodniej trybuny zostaną przeniesione i postawione między nią a murawą.

Więcej w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: