Mobilne miasteczko poprawi bezpieczeństwo

Mobilne miasteczko poprawi bezpieczeństwo

Dzięki mobilnemu miasteczku dzieci przygotują się do egzaminu na kartę rowerową

MIĘDZYRZEC PODLASKI Uczniowie szkół z Międzyrzeca Podlaskiego będą mogli szkolić się z bezpieczeństwa w ruchu drogowym na makiecie odwzorowującej ulice, skrzyżowania, ronda czy przejścia dla pieszych. Przy Zespole Placówek Oświatowych nr 3 powstało mobilne miasteczko sfinansowane z budżetu obywatelskiego.

To drugie w naszym rejonie mobilne miasteczko. Dotychczas taką drogową makietę miała tylko Biała Podlaska. Dzięki wskazówkom udzielanym na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki będą mogły poćwiczyć w praktyce, jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i na dwóch kółkach. A nauka zakończy się egzaminem na kartę rowerową.

Miasteczko powstało z pomysłu jednego z mieszkańców, który złożył w ubiegłym roku wniosek w ramach budżetu obywatelskiego. Kosztowało 32 tys. zł. – Projekt był taki, żeby poprawić bezpieczeństwo. Jestem użytkownikiem ruchu drogowego, widzę, co się dzieje na ulicach. Nie zawsze osoby jadące rowerem, szczególnie dzieci, znają przepisy. Zdarza się, że jedziemy samochodem i nagle wyjeżdża nam rowerzysta przed maskę. Złożyłem taki wniosek. Udało się wygrać, przy wsparciu rodziców dzieci. Sam też jestem rodzicem, dlatego tak ważne jest dla mnie bezpieczeństwo. Bardzo się cieszę, że dzięki temu miasteczku dzieci będą mogły zdawać na kartę rowerową i wyjadą na ulice przygotowane – mówi Radosław Ostapowicz.

Cały artykuł w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 14 od 2 kwietnia

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: