Młodzież ma głos

Młodzież ma głos

BIAŁA PODLASKA Rozpoczęła się nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska. W piątek 8 kwietnia młodzi radni złożyli przyrzeczenie i wybrali przewodniczącą, którą została Eliza Mirończuk, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater.

Młodzieżowa Rada ma na celu wspieranie aktywności młodych ludzi w działalności samorządowej. Dzięki temu młodzież ma okazję w praktyce dowiedzieć się, jak funkcjonuje samorząd terytorialny. Do tej ważnej funkcji w drodze wyborów zostali wyłonieni przedstawiciele bialskich szkół. Podczas pierwszej sesji radni nowej kadencji na lata 2021-2023 wybrali ze swojego grona przewodniczącą i złożyli przyrzeczenie.

Pracom rady przewodniczyć będzie, decyzją swoich koleżanek i kolegów, Eliza Mirończuk z II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej. – Wybory w swojej szkole wygrałam dlatego, że niektórzy już mnie znają z różnych działań. Moje atuty to inteligencja i umiejętność dogadywania się z różnymi ludźmi, kompromisu oraz ciągła chęć uczenia się. Będziemy chcieli zrealizować jak najwięcej pomysłów. Chcemy, żeby młodzież była słuchana – mówi Eliza. (…)

Więcej na ten temat w najbliższy wtorek w papierowym i elektronicznym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy