Młoda wokalistka z kolejnymi sukcesami

Młoda wokalistka z kolejnymi sukcesami

GMINA WISZNICE Powiat Bialski ogłosił laureatów nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Jednym z nich jest młoda wokalistka Kinga Linkiewicz.

Wśród 13 zgłoszonych do konkursu kandydatów są zespoły, instytucje oraz osoby indywidualne, które mieszkają lub pracują na terenie powiatu i mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Jedną z takich osób jest Kinga Linkiewicz, młoda wokalistka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach. – Stypendium marszałka województwa lubelskiego i nagroda Powiatu Bialskiego są dla mnie ogromnym wyróżnieniem, dzięki nim mam jeszcze większą motywację do działania w tym kierunku. Chciałabym dalej rozwijać się w tej dziedzinie i osiągać coraz większe sukcesy muzyczne – mówi Kinga.

Jej przygoda z muzyką zaczęła się w studiu wokalnym Brevis, pod opieką Krzysztofa Olesiejuka. Obecnie uczęszcza na prywatne lekcje śpiewu u znanej piosenkarki Moniki Urlik w Warszawie, uczestniczy w wokalnych warsztatach „Just cover it”. Współpracowała m.in. z Elżbietą Zapendowską, Natalią Niemen, Danutą Błażejczyk, Kamy Jamys, Melanie Charlesis, Dorotą Miśkiewicz czy Jakubem Jurzykiem. Jest laureatką wielu konkursów. Zajęła drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu „Podlaska nuta”. W ubiegłym roku, z ogromnym sukcesem, reprezentowała Polskę na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My XXI WIEK” w Bułgarii, w Słonecznym Brzegu. Zajęła tam pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę za najlepiej zaśpiewany hit światowy. W 2020 roku otrzymała stypendium marszałka województwa lubelskiego. W tym roku miała reprezentować kraj na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech, który jednak nie odbył się ze względu na pandemię. Kinga jest obecnie uczennicą ostatniej klasy liceum i przygotowuje się do egzaminów maturalnych.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy