Mikołaj nie zapomniał i o starszych

Mikołaj nie zapomniał i o starszych

BIAŁA PODLASKA Pełne wzruszeń było spotkanie ze świętym Mikołajem i jego pomocnikami, zorganizowane w Domowym Szpitalu. Seniorzy na chwilę mogli zapomnieć o codziennych troskach i chorobach i poczuć magię zbliżających się świąt.

6 grudnia Mikołaj odwiedził nie tylko dzieci. Jeszcze przed południem przedświąteczne spotkanie zorganizowano w murach Domowego Szpitala. Pomysłodawcą było Stowarzyszenie Szansa – Domowy Szpital.

– Organizujemy Mikołajki dla pacjentów zakładu opiekuńczo-leczniczego. Są to pacjenci hospicjum stacjonarnego oraz osoby przebywające w dziennej opiece senioralnej. Prezenty otrzymają też podopieczni z hospicjum domowego. To jedna z wielu akcji, które organizuje stowarzyszenie. Obecnie trwa zbiórka książek, w którą każdy może się włączyć. Trafią one do biblioteki, z której korzystają nasi pacjenci, a gdy nie mogą czytać, robią to pracownicy lub członkowie stowarzyszenia – mówi Piotr Frankowski, szef stowarzyszenia.

Dla uczestników zagrała na skrzypcach Oliwia Spychel. Pozwoliło to wprowadzić podopiecznych Domowego Szpitala w klimat świąt. – Dla większości z nich nikt Mikołajek nie zrobi – zauważa Frankowski. Uczestnicy spotkania otrzymali też upominki.

W otwartym w 2017 roku Domowym Szpitalu przebywają różni pacjenci, w tym także tacy, którzy są tu od początku jego istnienia. – Nasi pacjenci muszą być nakarmieni, zaopiekowani i przewinięci. Organizujemy różnego rodzaju akcje, by oderwać ich od tej powtarzalnej codzienności – mówi Danuta Małachwiejczuk, kierownik Domowego Szpitala. Także w święta personel postara się, by mogli oni poczuć się jak w domu.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: