Mieszkańcy gminy też pojadą ze zniżką

Mieszkańcy gminy też pojadą ze zniżką

BIAŁA PODLASKA Radni miejscy przegłosowali zniżkę w ramach karty Dużej Rodziny mieszkańcom gminy Biała Podlaska, którzy korzystają z autobusów w mieście.

Temat, zupełnie niespodziewanie dla władz miasta, wśród radnych Zjednoczonej Prawicy wywołał spore poruszenie. Z listą pytań wyszedł Dariusz Litwiniuk, pytając o koszty, jakie poniesie miasto w związku z ulgą dla mieszkańców gminy. – Wydaje mi się, że powinniśmy poznać, ile tych kart będzie i jaka to będzie kwota. Na dzień dzisiejszy tego nie wiem. Jeżeli pan prezydent wie lub przeprowadził rozmowę z wójtem lub sam będzie finansował te koszty wójtowi, to powinien o tym powiedzieć. Nie możemy głosować "za", bo nic nie wiemy – stwierdził radny (w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Miasta).

Po obradach samorządu (11 marca) zapytaliśmy prezydenta Michała Litwiniuka o tę sprawę. – Trochę dziwi nieznajomość tematu wśród radnych. Wiele uwag wskazywało na niezrozumienie zasad funkcjonowania transportu miejskiego. Poinformowałem, że z wójtem podpisaliśmy porozumienie, zgodnie z którym od stycznia 2019 roku płacimy naszemu miejskiemu przewoźnikami MZK dokładnie taką samą co gmina stawkę za wozokilometr. Zaproponowaliśmy, aby w związku z ponoszeniem odpłatności w tej samej wysokości, mieszkańcom gminy wiejskiej przysługiwały też zniżki w ramach karty Dużej Rodziny – tłumaczył prezydent.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 12 od 19 marca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: