Międzyrzecki ZST mistrzem w siatkówce plażowej

Międzyrzecki ZST mistrzem w siatkówce plażowej

Cztery drużyny reprezentowały nasz region w mistrzostwach województwa w plażowej siatkówce. Trzy z nich z Białej Podlaskiej – Szkoła Podstawowa nr 9, Gimnazjum nr 5 oraz IV Liceum Ogólnokształcące, jedna z Międzyrzeca Podlaskiego – Zespół Szkół Technicznych. Wszystkie na boisku międzyrzeckiej „trójki” zdobyły medale.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepsze w podlaskim rejonie okazały się uczennice bialskiej „dziewiątki”. Julia Hałabuda, Stella Łukaszuk i Gabriela Pomorska wyprzedziły, pod opieką Izabeli Łukaszuk, gimnazja w Strzyżewie, nr 5 w Międzyrzecu Podlaskim i nr 2 w Radzyniu Podlaskim. W rywalizacji chłopców wygrali gimnazjaliści z PG 5 w Białej Podlaskiej: Kamil Juszczyński, Przemysław Peryt i Rafał Żurawski, których opiekunem jest Maciej Sobieraj. Po 2:1 pokonali oni PG Strzyżew i PG 3 Międzyrzec Podlaski.

Srebro i brąz w IMS

Finał wojewódzki również rozegrano w Międzyrzecu. Siatkarki bialskiej „dziewiątki”, wzmocnione Małgorzatą Karasińską, zdobyły wicemistrzostwo województwa. Najpierw po 2:0 pokonały Kraśnik oraz Lublin, by w decydującym o złocie meczu ulec po zaciętej walce Gimnazjum ze Świdnika 0:2 (13:15, 13:15).

W rywalizacji chłopców nasz region w turnieju wojewódzkim reprezentowali siatkarze Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenera Macieja Sobieraja wygrali w grupie 2:0 z Gimnazjum nr 6 w Chełmie i przegrali w takim samym stosunku z późniejszym mistrzem - Szkołą Podstawową nr 1 w Opolu Lubelskim. ostatecznie zajęli trzecią lokatę, ponieważ w spotkaniu o brąz pokonali Szkołę Podstawową nr 18 w Lublinie 2:1.

Złoto i brąz w Licealiadzie

Do finału wojewódzkiego Licealiady z naszego regionu zakwalifikowały się uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim. W eliminacjach rejonowych dziewczęta ze Staszica wyprzedziły międzyrzeckie licealistki oraz IV LO Łuków, natomiast ZST, także bez straty seta - IV LO Biała Podlaska i ZS 3 Łuków.

W decydującej o mistrzostwie woj. lubelskiego imprezie lepiej wypadli międzyrzeczanie. Sebastian Hryciuk, Michał Korniluk i Eryk Małachwiejczyk, kierowani przez Agnieszkę Czerniak,wygrali po 2:0 w grupie z ZST Puławy i ZS 2 Kraśnik, by w spotkaniu o złoto zwyciężyć 2:1 ZSEiM Chełm. Siatkarki z bialskiego IV LO również stanęły na podium, tyle że na najniższym jego stopniu. Julia Dębowska, Izabela Komoszyńska i Natalia Ladwiniec, prowadzeni przez Annę Myć i Andrzeja Chwedoruka, najpierw wygrały 2:1 z ZS 1 Kraśnik, następnie przegrały 1:2 z I LO Świdnik a w meczu o trzecie miejsce pokonały II LO Puławy 2:0.

Roman Laszuk

Siatkarki bialskiej „dziewiątki” zajęły w województwie drugie miejsce

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: