Międzyrzec wśród najlepiej oświetlonych miast

Międzyrzec wśród najlepiej oświetlonych miast

MIĘDZYRZEC PODLASKI Międzyrzec Podlaski świeci przykładem. Miasto zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetloną gminę oraz najlepszą inwestycję oświetleniową w 2020 r. 8 września w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie tej prestiżowej nagrody.

To już 22. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, którego celem jest nagrodzenie najlepszych inwestycji oświetleniowych. Komisja konkursowa doceniła Międzyrzec Podlaski za modernizację oświetlenia ulicznego i zastosowanie automatyki, która pozwala na indywidualne sterowanie oprawą.

– Dobrze oświetlone miasto, to miasto, które żyje. Ta inwestycja wyróżnia się i stanowi przykład bardzo dobrego podejścia do podniesienia jakości życia mieszkańców. Komisja wzięła pod uwagę uzyskane dobre efekty oświetleniowe oraz zastosowanie automatyki pozwalającej na indywidualne sterowanie każdą wymienioną oprawą. Uwzględniono trudności wynikające z konieczności doboru rozsyłu i opraw do istniejących słupów. Działania zapewniły spodziewane efekty finansowe wynikające ze zwiększenia mocy nowych opraw, jak i oszczędności wynikające ze zmniejszenia mocy za pomocą automatyki, w czasie, gdy natężenie ruchu na to pozwala – uzasadnia Marek Orłowski, prezes PZPO. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: