Miasto mistrzów rozpoczęło nowy sezon rowerowy

Miasto mistrzów rozpoczęło nowy sezon rowerowy

Mieszkańcy i sympatycy Białej Podlaskiej rozpoczęli trening przygotowujący do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024. Rajd oficjalnie inaugurujący nowy sezon rowerowy zorganizowano 21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny.

Jak na mistrzów przystało, około 200-osobowa ekipa wybrała się na przejażdżkę, którą zakończyła przy ognisku w Porosiukach. Rowerzyści przemierzyli wspólnie dziesięć kilometrów. Do aktywnego spędzenia czasu zaprosił – i sam jechał na czele pokaźnej, zgranej grupy rowerowej – prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Wcześniej jednak przy Urzędzie Miasta na placu Wolności uroczyście odsłonięto metalową konstrukcję-rzeźbę, będącą symbolem Białej Podlaskiej jako Miasta Mistrzów, i mającą wyróżniać jego mieszkańców w całej Polsce. Sponsorem i wykonawcą instalacji jest Sławomir Zaciura z firmy Stal-Met. Rower wcale nie jest taki zwyczajny – po zmroku bowiem zaczyna świecić (zobacz zdjęcia poniżej ⇓⇓).

– Serdecznie pozdrawiamy miłośników dwóch kółek z całej Polski – powiedział podczas otwarcia sezonu rowerowego prezydent miasta Michał Litwiniuk. – Dzięki za to, że tak niezawodnie, tak licznie przypominamy sobie o tym, jak bardzo lubimy wspólnie, aktywnie i zdrowo spędzać czas na świeżym powietrzu, z użyciem jednego z najgenialniejszych wynalazków ludzkości. Robimy to w Białej Podlaskiej z ogromną ochotą, i dlatego już od dwóch lat dumnie dzierżymy tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Wiosenny trening – mający być rozgrzewką przed właściwą walką o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024 – trwa od 21 marca do 21 maja br. Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta i kręcenia kilometrów dla Białej Podlaskiej.

Natomiast podczas czerwcowej (od 1 do 30.06) rywalizacji bialczanie powalczą o trzecie z rzędu zwycięstwo w ogólnopolskiej akcji. Wzorem lat ubiegłych ogłoszony zostanie konkurs, w którym będzie możliwość wygrania i wylosowania mnóstwo atrakcyjnych nagród, voucherów oraz między innymi kilkudziesięciu rowerów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy