Merkfolk i siostra Stella Międzyrzeckimi Muzami

Merkfolk i siostra Stella Międzyrzeckimi Muzami

MIĘDZYRZEC PODLASKI Wiadomo już, do kogo powędrują w tym roku statuetki „Międzyrzeckiej Muzy“. Kapituła nagrody postanowiła wyróżnić nimi siostrę Stellę oraz zespół Merkfolk.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Siostra Stella od lat reżyseruje spektakle muzyczno-teatralne, w których biorą udział nauczyciele i uczniowie międzyrzeckich szkół. „W domu Ojca”, „Karol”, „Królowa Jadwiga” czy „Śnieżka i przyjaciele” to tylko kilka tytułów zrealizowanych przez nią przedstawień. Siostra zawodowo pracuje w parafii pw. Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. 

„W roku szkolnym 2017/2018 Stella opracowała i wdrożyła autorski program zajęć pozalekcyjnych związanych z pracą na scenie pt. „Kurtyna w górę”. Przez lata prowadziła warsztaty tańca współczesnego, śpiewu i aktorstwa” – informuje Miejski Ośrodek Kultury.

Drugim laureatem nagrody jest folkmetalowy zespół Merkfolk. Grupa powstała w 2013 r. z inicjatywy rodzeństwa Irminy i Rafała Frąckiewiczów. W 2014 r. odbyła się premiera pierwszego teledysku zespołu do utworu „Topielica”, który nakręcono na Międzyrzeckich Jeziorkach. Rok później zespół wydał swoją pierwszą płytę długogrającą pt. „The folk bringer”, a portal Folk-metal.pl uznał ją debiutanckim albumem roku. W lipcu 2018 r. ukazała się druga płyta, „Kolovrat”, przedstawiająca cykl świąt słowiańskich.

„Teksty piosenek nawiązują do wierzeń, tradycji ludowych i słowiańskich. Merkfolk regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie występował na imprezach organizowanych przez MOK. Obecnie muzycy kończą pracę nad swoim trzecim albumem” – informuje MOK.

Laureaci, oprócz statuetek, otrzymają także nagrody finansowe w wysokości 2,5 tys. zł.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: